RSS
czwartek, 23 października 2008
www.prawda2.info

Jesteśmy świadkami praktyk złodziejskich na niespotykaną dotąd skalę. Marionetkowy rząd tuskowy ma aktualnie w sondażach chyba z 69% poparcia a może nawet 89%...zależy kto robi badanie....dla przypomnienia

Nowe autostrady zbudowane przez rząd Tuska: 0 km

Śmiertelne ofiary wypadków drogowych: 3800 (do 31.07.2008)

Liczba Polaków, którzy wrócili z Irlandii: brak danych

Podatek liniowy: wycofany

Cud gospodarczy: czekamy

Expo 2012: klęska

Długość expose premiera: 185 min.

Liczba obietnic: 73

10:47, waha123
Link Komentarze (5) »
niedziela, 12 października 2008
Czipowanie bydła hodowlanego

Przepraszam Czytelników tego bloga, że ostatnio nie za często tu piszę...niestety tak wszystko przyśpiesza, że nie ze wszystkim daję radę...zapraszam na http://prawda2.info/viewtopic.php?t=3055&start=500 gdzie na bieżąco analizowana jest sytuacja "kryzysu finansowego".....

15:29, waha123
Link Komentarze (1) »
czwartek, 09 października 2008
Kryzys w Polsce nadchodzi

Mało strasznie mam czasu ostatno....

Krzysztof Lewandowski
Bez przemocy


Radość dawania tego, co się posiada, jest warunkowana potrzebą osoby obdarowywanej otrzymywania tego, co jest dawane. Gdy "dajemy" coś, czego ktoś nie potrzebuje albo nie chce, albo czego nie mamy, w istocie uczestniczymy w przemocy.
Miejsce obustronnej radości wymiany zajmuje wtedy lęk. Jest to lęk zarówno autorów owej przemocy przed konsekwencjami karmicznymi własnych czynów, jak i lęk ofiar, które nie wiedzą, jak sobie radzić z paradoksem systuacji, wynikającym z jej opisywania przy pomocy terminów, którym nadawane są znaczenia odmienne od ogólnie przyjętych. Przymuszanie do wzięcia, traktowane jako dawanie, jest taką właśnie manipulacją znaczeniami.

W języku polityki mieszanie w pojęciach nazywa się demagogią. Gdy USA atakują Irak, nazywa się to "przynoszeniem wolności". Podobnie, walizki ekonomicznych "bomb kredytowych", wwożone do Polski od 1989 r. przez Jeffreya Sachsa i jemu podobnych doradców, nazywano "pomocą gospodarczą", mimo że "pomoc" ta była wymuszona szantażem ekonomicznym nie przyznania kredytów na obsługę znacznego już w tamtych czasach długu zagranicznego.
Ten akt "pomocy" spowodował szybką utratę przez Polaków ich majątku narodowego oraz suwerenności politycznej i z pewnością nie był "chciany" przez obywateli, którzy - poprzez swoich przedstawicieli - godzili się na podyktowane warunki, aby uniknąć losu Jugosławii, która się na nie nie zgodziła i przez niewidzialny but ekonomii została zgnieciona.

http://www.swietoradosci.most.org.pl/alter/lewandowski_bez-przemocy.htm

20:31, waha123
Link Dodaj komentarz »