RSS
środa, 25 kwietnia 2007
Kartki na benzynę....

Czytam sobie w wyborczej gazecie....

W razie kryzysu rząd ma kartki na benzynę
Za kilka tygodni wejdzie w życie rozporządzenie resortu gospodarki, które w razie kryzysu pozwoli wojewodom reglamentować sprzedaż
ANDRZEJ KUBLIK
••
Starsi kierowcy czasem mają jeszcze w portfelu PRL-owską kartkę na benzynę. Jedni klną na tamte czasy, inni z rozrzewnieniem wspominają interesy, jakie się robiło w czasach racjonowania paliwa.
Jak wygląda kartka zaprojektowana przez obecny rząd? Udało nam się dotrzeć do projektów Ministerstwa Gospodarki (widać je po prawej). Dziś kończy się czas na konsultacje projektu rozporządzenia.
Kartka na benzynę to prostokąt o wymiarach 10 na 6 centymetrów. Pośrodku trzeba wpisać termin ważności kartki, numer rejestracyjny auta, nazwisko i imię właściciela pojazdu orazjego adres (Ministerstwo Gospodarki nie precyzuje, czy chodzi o adres zamieszkania, czy zameldowania). Po prawej stronie jest miejsce na okrągłą pieczęć organu wydającego. Dookoła umieszczono osiem kuponów, które będą odcinane na stacji przy zakupie ustalonej ilości paliwa. Ile benzyny będzie można kupić na miesiąc? To dopiero w specjalnym rozporządzeniu określi rząd. Aby uniknąć nadużyć, kartki na benzynę będą wykonane z papieru zabezpieczonego znakiem wodnym albo hologramem.
Rząd pomyślał o odpowiednich kartkach dla właścicieli aut,,w których stosuje się różne paliwa. Środek kartki upoważniającej do zakupu benzyny będzie żółty, a otaczająca go obwódka kuponów ma kolor pomarańczowy. Kartka na zakup oleju napędowego ma środek zielony, a kupony - żółte. Dla kierowców, którzy korzystają z autogazu, zaprojektowano kartkę z białym środkiem otoczonym niebieskimi kuponami.
Ministerstwo Gospodarki opracowało też wzór upoważnienia dla kontrolerów, którzy będą sprawdzać, czy na stacjach benzynowych nie sprzedają paliwa bez kartek i czy tankują wyłączenie do zbiorników w samochodach. W razie kryzysu tankowanie do kanistrów będzie bowiem zabronione. Za złamanie tych ograniczeń będzie grozić grzywna od 20 do 50 tyś. zł.
Kiedy dostaniemy kartki na benzynę? Według projektu resortu gospodarki tylko w razie zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa. Nowe rozporządzenie zakłada, że w razie kryzysu rząd może też w inny sposób ograniczać zużycie paliwa, np. obniżając limity prędkości jazdy (zbyt szybka jazda oznacza wyższe zużycie paliwa). Za jazdę z większą prędkością grozić będzie wtedy mandat od 500 do 1000 zł.

Ale przecież jest "rozwój i sukces gospodarczy...cały świat się bardzo rozwija"

13:01, waha123
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 23 kwietnia 2007
UWAGA MANIPULACJA!!!
UWAGA MANIPULACJA!!!

manipulator 2007.04.23 11:04
Sponsorowane artykuliki, reklamy, ktore tylko omamiaja poczciwego Kowalskiego. KRZYCZA ZEWSZĄD!!! (internet, telewizja, gazety, radio): "ceny mieszkan w gore", "dzialki w gore", "materialy budowlane w gore", "gospodarka w gore" wszystko bedzie drożeć o 20%, 50%, 100%, milion procent!!! tylko kupujcie!!!, bierzcie kredyty!!!, inwestujcie!!! zrobicie na tym SUPER INTERES!!! Za rok, dwa, trzy, piec odsprzedacie swoje mieszkanie, dom, dzialke nastepnemu Kowalskiemu, ze stukrotnym, dwustu moze nawet trzystukrotnym zyskiem!!! Przeciez u Nas nie ma biedy u Nas to sami MILIONERZY, ktorzy w przyszlosci chetnie odkupią od CIEBIE TWOJE m4 !!!! I DALEJ KRZYCZĄ.......KUPUJCIE!!!!!BIERZCIE KREDYTY!!!!!!!!CENY IDĄ W GORE!!!!!!ZROBICIE ZLOTY INTERES!!!!!ZAROBICIE SETKI PROCENT!!!!!!TO NAJLEPSZA INWESTYCJA!!!!!!

http://banki.wp.pl/kat,69476,wid,8831113,raportwiadomosc.html?rfbawp=1177319604.223

Jeszcze nie było takiej okazji DO ZNISZCZENIA KOMPLETNEGO NASZEGO NARODU Z OKAZJI EURO 2012...PIŁKA SWOJĄ DROGĄ A INTERESY OKUPACYJNE SWOJĄ.....

Wejdż na http://x-forum.pl/11:21, waha123
Link Dodaj komentarz »
piątek, 20 kwietnia 2007
Antychryst

..... nie wierz zapewnieniom słownym jakichś istot które normalnie ukrywają się przed ludźmi, a uważnie przyglądnij się działaniom jakie stoją za owymi zapewnieniami. Wszakże zapewnienia słowne tyle już razy oszukały ludzi. Natomiast działania zawsze mówią same za siebie. Stąd jeśli nadejdzie czas, że pojawi się dziwne stworzenie jakie będzie wyglądało jak na religijnym obrazku, jakie będzie czyniło cuda i uzdrowienia, oraz jakie będzie stwierdzało o sobie "ja jestem bogiem", wówczas zanim uczynisz cokolwiek, najpierw sprawdź działania za owym wyglądem i zapewnieniami. Pamiętaj że Biblia ostrzega nas aby prawdziwego wysłańca Boga rozpoznawać po jego czynach, a nie po tym jak on wygląda lub o czym słownie nas zapewnia.... http://x-forum.pl/viewtopic.php?t=231&start=0

Otwierając którąś ze stron, pojawia się "błąd skryptu- czy chcesz kontynuować ?"...OCZYWIŚCIE ŻE CHCECIE...

 http://bandits.netfast.org/antichrist_pl.htm
http://two.xthost.info/evidence/antichrist_pl.htm
http://energy.atspace.org/antichrist_pl.htm
http://evil.thefreehost.biz/antichrist_pl.htm
http://evolution.prohosts.org/antichrist_pl.htm
http://god.43i.net/antichrist_pl.htm
http://god.ez-sites.ws/antichrist_pl.htm
http://gravity.my-place.us/antichrist_pl.htm
http://healing.happyhost.org/antichrist_pl.htm
http://karma.freewebpages.org/antichrist_pl.htm
http://karma.phpnet.us/antichrist_pl.htm
http://parasitism.about.tc/antichrist_pl.htm
http://rubik.hits.io/antichrist_pl.htm
http://wroclaw.s4u.org/antichrist_pl.htm

10:26, waha123
Link Komentarze (6) »
wtorek, 17 kwietnia 2007
ciepło...coraz cieplej....

Ciekawa dyskusja....

http://www.niewyjasnione.pl/CA%C5%81A_PRAWDA_O_W%2ET%2EC%2E-t2422.html

Wczoraj(17.04.07) na http://www.niewyjasnione.pl/ w temacie "Zagadki Ludzkości"-Cała prawda o WTC cd.2 napisałem posta o treści.." Witam i zapraszam na http://x-forum.pl/ "

. I ciekawa rzecz się stała...dostałem bana... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale za co, to jest ciekawe.....

Regulamin tamtego forum mówi...
Na Forum zabrania się:
Punkt 4. "Zaśmiecania" działów informacjami nie związanymi z ich przeznaczeniem

Sankcje za łamanie regulaminu...
KARĄ ZA ŁAMANIE REGULAMINU JEST USUNIĘCIE WYPOWIEDZI NARUSZAJĄCEJ REGULAMIN.
W RAZIE PONOWNEGO NIEZASTOSOWANIA SIĘ DO W/W REGUŁ - UŻYTKOWNIK ZOSTAJE POZBAWIONY MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z FORUM (BAN).

http://www.niewyjasnione.pl/5/regulamin_forum.asp

No to popatrzmy...
Wczoraj napisałem posta....
http://www.niewyjasnione...._-t9265-s2.html

Według tamtejszego moderatora był "nie na temat". Moim zdaniem było akurat odwrotnie ale wg. regulaminu moja odpowiedź została usunięta...
Ale za co dostałem bana ( nie było...W RAZIE PONOWNEGO NIEZASTOSOWANIA SIĘ DO W/W REGUŁ - UŻYTKOWNIK ZOSTAJE POZBAWIONY MOŻLIWOŚCI KORZYSTANIA Z FORUM (BAN)

I tak powolutku..powolutku...powolutku...wychodzi na jaw cały brud i kłamstwa, które są oczywiście "pochowane za różnymi przepisami i prawami"...Byłem właśnie bardzo ciekawy, jaka będzie reakcja na link do http://x-forum.pl/. Była taka jak myślałem, czyli.....panika

http://x-forum.pl/

18:30, waha123
Link Komentarze (3) »
środa, 04 kwietnia 2007
Karłowate diabliki, licha i chochliki....

Tę humanoidalną Istotę znalazł pewien chłopiec w październiku 2002 r. w pobliżu chilijskiego miasta Concepdón (Fot. Uniwersytet Arizona)

Pytanie...Co to może być ????

Maskotki UFOnautów. Podobnie jak niektórzy ludzie, UFOnauci też czasami lubują się w posiadaniu najróżniejszych maskotek, począwszy od swoich piesków, kotków i ptaszków identycznych do tych znanych nam na Ziemi, a skończywszy na egzotycznych stworzeniach których na Ziemi już nie ma, w rodzaju "gryfów", "orgów", itp. Często też w swoich wyprawach na Ziemię UFOnauci zabierają ze sobą owe maskotki, które im towarzyszą również ukryte przed wzrokiem ludzkim w "stanie migotania telekinetycznego". Jeśli któraś z owych maskotek przypadkowo uchwycona zostaje na zdjęciu, wtedy oglądający to zdjęcie zwykle uznają ją za "ducha zwierzęcego".

 Ogromnie ciekawy telewizyjny program dokumentarny o "istotach nadprzyrodzonych" identycznych do UFOnauty uchwyconego na powyższym zdjęciu, oglądałem w telewizji Malezyjskiej. Był on nadawany tam na kanale TV3, w poniedziałek, dnia 24 stycznia 2005 roku, w godzinach 21:30 do 22:00. Nosił on tytuł "Misteri Nusantara". (Jak wynikało z następnego programu z owej serii, program ów posiada własną stronę internetową o adresie misterinusantara.tv3.com.my). Raportował on zeznania wielu naocznych świadków którzy w Malezji widzieli UFOnautów identycznych do polskich "krasnoludków". W Malezji istoty te nazywane są "toyol". W programie tym wszyscy świadkowie którzy na własne oczy widzieli te "toyol", opisywali i rysowali je w identyczny sposób, chociaż żaden z nich nie wiedział o opisach i rysunkach tego kogoś drugiego. I tak owe malezyjskie "toyol" były rysowane i opisywane jako bardzo maleńkie ludziki, mające tylko około 25 cm wzrostu, z sylwetką znacznie pogrubioną w pasie. (Owo pogrubienie w pasie wcale jednak nie wynika z ich anatomii - która faktycznie jest miniaturową wersją anatomii ludzkiej, a z owego szczególnego napędu osobistego z poduszkami ochronnymi wokół bioder używanego przez te istoty - patrz opisy i rysunek tego napędu z podrozdziału E4 w tomie 2 monografii [1/4].) Jeden z chłopców, którego taki "toyol" odwiedzał dosyć regularnie, porównywał jego wymiary do wielkości jedno-litrowej pustej butelki plastykowej po "coca cola". Ich głowa była pokazywana jako bardziej wydłużona ku górze w proporcjonalnym porównaniu do ludzkich głów, oraz poszerzona w części czołowej. Ich uszy były ostro zakończone na swym górnym końcu, jak uszy psa. Skóra ich twarzy była opisywana jako ciemno-zielona. Ich oczy były jaskrawo-czerwone i dosyć wyłupiaste. Natomiast ich zęby rosły nieregularnie w odstępach od siebie i były ostre jak zęby u kota. Wszyscy obserwatorzy tych istot zgadzali też się ze sobą w opisach intencji i zdolności malezyjskich "toyol". Przykładowo wszyscy stwierdzali że istoty te mają szatańskie intencje wobec ludzi, zaś zaobserwowanie że się nami interesują nigdy nie zwiastuje nic dobrego. Wszyscy też podkreślali ich zwyczaj ukrywania się przed ludźmi i zdolność do znikania z widoku. Mianowicie każdy z tych co je widział twierdził, że w momencie kiedy istoty te tylko zorientowały się że są widziane przez człowieka, wówczas natychmiast zaczynały stawać się przeźroczyste i szybko całkowicie znikały z widoku. W sumie owe malezyjskie "toyol" wyglądały dokładnie jak ów miniaturowy UFOnauta uchwycony na powyższej fotografii. Wyglądały też dokładnie tak samo jak owe polskie "krasnoludki" które mój sceptyczny brat zaobserwował kiedyś w ogrodzie naszych rodziców - tak jak to opisałem na stronie Wszewilki wyszczególnionej w "Menu 2".
http://jan-pajak.com/aliens_pl.htm

12:30, waha123
Link Komentarze (4) »